You are here

27.01.2010"Справжній львівський ShockolaD"

Яскраву різдвяну казку привіз до Вінниці етно-джаз гурт з солодкою назвою. Віншували авторськими джазовими обробками колядок та щедрівок, подарували слухачам „щедрий вечір з добрим джазом”.

М’який та пухнастий сніг огортав землю, дерева стояли вкриті інеєм. Коли вмикають вуличні ліхтарі, примарне їх світло відбивається іскорками на сніговій поверхні. І хоч різдвяно-новорічні свята уже фактично минули, але святкову урочистість природи хочеться ще і ще славити традиційними зимовими колядками. Щирі побажання щастя та здоров’я, що зазвичай звучать у цих обрядових наспівах, кожному почути приємно.

Потішити теплими піснями приїхали дівчата та хлопці формації ShockolaD. Їх музика - це перехід легкий та органічний від співанок до джазових імпровізів, перетікання вокальних партій в інструментальні музикування. Дуже природно переплітаються звуки, майстерно співають милі дівчата в колоритному вбранні, надзвичайно приємні емоції сповнюють слухачів.

У концерті приймали участь запрошені вокалістки Надія Жук та Ярина Прокопчук, які чудово співали разом з артистичною Даною Винницькою, у супроводі обдарованого барабанщика Ігоря Гнидина, талановитої Анастасії Литвинюк на клавішах та Сергія Федорчука із контрабасом.

 

Віртуозна імпровізація, оригінальні обробки народного матеріалу та висока професійність здобули прихильність публіки одразу. Ті, хто вже знав про цей оригінальний львівський гурт, очікували „шоколадок” у Вінниці з нетерпінням, ті ж, хто чув їх вперше, були скорені етно-джазовою сумішшю та чистими голосами солісток ShockolaD-у. Затамувавши подих слухачі насолоджувались відомими „Щедриком”, „Святою ніччю” та іншими творами.

Овації не вщухали довго, але і після того як хлопці та дівчата заспівали на біс відому колядку а-капелла, люди не розходились – хтось прагнув поспілкуватись з артистами, а хтось натхненно продовжував співати улюблених пісень. Безсумнівно, того вечора відбувся обмін енергією, емоціями такої сили, що це зробило концерт незабутнім. З впевненістю можна сказати, що на ShockolaD у Вінниці тепер чекатимуть.

Як ми дізналися у Дани Винницької секрет їх успіху у відкритості та щирості.

Отже, ви вперше у Вінниці, а чи встигли ви взагалі побачити місто?
Нажаль, ми приїхали досить пізно і дорога була доволі сніжною, тому не мали можливості поблукати Вінницею, але навіть те, що ми бачили за вікном, було приємним, а особливо надихнули люди, яких ми сьогодні побачили на концерті. Вінниця є фантастична.

У Вінниці справді люблять джаз. Чи очікували ви на такий теплий прийом?
Ніколи не можна загадувати, але коли ти щиро робиш свою справу, то люди тебе розуміють і тепло сприймають. Особливо коли колядуєш, адже це пісні присвячені найбільш світлому святу і коли людина колядує, вона відкривається – саме тоді виходять найпрекрасніші речі. Ми просто сподівались, що люди відкриють свої серця для нас.

 

Сьогодні ми чули лише зимові співанки, а щось менш сезонне є у вашому репертуарі, розкажіть.
Ну, взагалі, ShockolaD це є 5 осіб, а дівчата, мої студентки, що співали разом з нами, були як запрошені. Також існує проект ShockolaD + PL в якому до нас приєднуються польські музиканти, разом з якими ми записали наш перший альбом що має назву „Намбер Ван”. Ось саме в цьому альбомі є веснянки, такі як „Вийди, вийди Іванку” та „Подоляночка”. В нашому репертуарі все більше і більше з’являється веснянкових мотивів і це не є спеціально, просто в традиційній українській культурі стільки енергетики, що вона сама по собі дуже притягує, тож не виключено, що з’являться і обжинкові пісні.

Чи існують у вас уже наробки для наступного альбому?
У нас відбувся запис різдвяного концерту де ShockolaD у ширшому складі. Ми сподіваємося найближчим часом послухати цей запис, і, якщо все буде добре, то він стане подарунком нашому слухачеві. Коли це відбудеться сказати важко.

Окрім народних, пісні на слова яких авторів є у вашому репертуарі?
Наш унікальний барабанщик пише музику. От цього року ми написали кілька творів на слова Юліуша Словацького, також Богдана-Ігоря Антонича. Поза тим не забуваємо і сучасних авторів: маємо композиції на твори Сергія Жадана, Віктора Неборака, з формації „Бу-Ба-Бу”. Наразі є стільки всього що інспірує.

А з ким ви б мріяли заспівати на одній сцені?
Особисто я мрію заспівати з Боббі Макферіном. Уже була на його концерті і мрію потрапити до Києва на його приїзд.

Бажаємо всім з ShockolaD-у здійснення мрій!

Лариса Тимченко

http://www.myvin.com.ua/ua/news/news_vin/culture/4354.html

 

© Shockolad
All rights reserved.