You are here

23.12.2010 "Гурт «ShockolaD» колядуватиме під джаз"

Львівська джазова формація «ShockolaD» в оновленому складі записала диск із награнням колядок «Щедрий вечір z добрим jazzom», який оригінальним аплікацією-малюнком оформив художник Володимир Кауфман.

 

До альбому увійшло 11 композицій, із них 9 пісень, є ще на додачу дитяче колядування (виконують Остап Іващишин та Назар Гнидин). Презентація альбому відбудеться 8 січня під час концерту у Львівській філармонії, де гурт «Шоколад» виступатиме із друзями.

9 січня ця ж програма в двох концертах прозвучить у Луцьку, де українці й поляки колядуватимуть у греко-католицькій церкві та костелі. Подальших планах – rконцерти в Івано-Франківську, Ужгороді, Рівному та Коломиї.

За словами Анастасії Литвинюк, диск вже місяць очікується у продажу, але затримка за ліцензійними марками. «Ідея альбому і навіть назви виникла два роки тому. А торік ми у філармонії зіграли добрий концерт і вирішили зробити запис. Місяць працювали на студії «FONiЯ records» і зрозуміли, що це найкраща за якістю із львівських студій. Раніше ми записувалися у Польщі, тепер співпрацюватимемо з вітчизняною. Альбомний репертуар підбирали всі разом, Дана Винницька пропонувала свої пісні, Ігор Гнидин пригадав колядку, яку співала його прабабця. Це вже третій наш альбом, що базується на народній творчості. Колядки кладуться на джаз без зусиль. Від них йде сильна енергія. Творчих мук не було», – стверджує Анстасія Литвинюк, якій належить партія фортепіано та синтезатора, у якій вона із перкусіями становить дивовижно зіграний дует.

«Альбом джазовий хіба тому, що тут імпровізаційна музика, насправді це радше ф’южн. Цікавого гуцульського звучання додає Остап Костюк флоярою, телинкою, дримбою. До нашої всім відомої вокалістки Дани Винницької додалася молода й дуже талановита Іванка Червінська, також є новий саксофоніст Михайло Балог, новий басист Андрій Кохан і контрабасист Сергій Федорчук. Це зміни на краще і це перший диск, який вийшов таким, що нам усім подобається. Тут використано всі наші попередні напрацювання стилю, тому сподіваюся кожна колядка знайде свого слухача. Мені ж особисто подобається останні, вона про радість, але із сльозинкою, адже Син Божий народжується на муки», – розповів барабанщик Ігор Гнидин.

Повернувшись із поїздки до США на джазовий грант Кеннеді-Центру у Вашингтоні, де він виступав із низкою концертів разом із представниками різних країн, Ігор Гнидин привіз запрошення для цілого гурту «Шоколад» джазувати в Америці. «Нас радо туди запрошують, як музикантів, що грають джазові обробки народних пісень. Але потрібна підтримка нашої країни», – пояснив Ігор Гнидин.

 

http://zik.ua/ua/news/2010/12/23/263430

© Shockolad
All rights reserved.