Ви є тут

11.01.2011 "Колядки під джазовим соусом"

Львівський гурт ShockolaD, що давно полюбився поціновувачам хорошої музики та джазових експериментів, сповнив Львівську філармонію духом Різдва. Разом з колегами з України та Польщі презентував концертну програму «Щедрий вечір з добрим jazzom».

 З перших акордів ShockolaD розвіяв побоювання, що незвичні джазові обробки можуть зіпсувати улюблені колядки. Навпаки – публіка краще сприйме різдвяні пісні, якщо подати їх у незвичному форматі, проте на професійному рівні.

Нещодавно ShockolaD оновив своє «обличчя». Тепер поруч з незмінною вокалісткою гурту Даною Винницькою співає й Іванна Червінська. Дівчина з мелодійним тембром сама виконала дві колядки – ніжну «Спи, Ісусе, спи» та всесвітньо відому «Святу ніч». А разом дівчата музикували, репрезентуючи різдвяні традиції всієї України.

Спеціальним подарунком публіці стало тріо Кароліни Беімчик, яке приїхало з Варшави. Гості заспівали з Shockolad’ом традиційні слов’янські коляди «Нова радість стала», «Що то за предиво», «Ой у садочку виноградочку». «Підбираючи програму до концерту, ми були подивовані, наскільки багато однакових колядок у польській та українській культурах, – розповідала Дана Винницька кореспондентові «ВЗ». – Трапляються колядки з різними мелодіями, але однаковими словами, або ж навпаки.

У різдвяній співпраці до гурту доєдналися й українські колеги. Сергій Федорчук грав на контрабасі, а Остап Костюк – на традиційних інструментах Гуцульщини – голосній трембіті, мініатюрній дримбі та флоярі. З особливою приємністю ShockolaD відіграв авторську колядку «Народився Бог на санях». Незвичні, але глибоко українські слова Богдана-Ігоря Антонича на музику поклав Василь Жданкін. Уперше на «Щедрому вечорі...» прозвучала «Во Вифлеємі», музику до якої написав барабанщик гурту Ігор Гнидин. Почуте на концерті можна прослухати й на різдвяному диску ShockolaD’у, що став четвертою за ліком платівкою гурту.

Ірина СЕМЕНІВ

 

http://www.wz.lviv.ua/articles/88925

© Shockolad
All rights reserved.