Мови

Ви є тут

12.01.2012 «Щедрий вечір з добрим джазом» відкрив сезон 2012 року!

Новий джазовий рік вкотре розпочався зі свіжої та цікавої музики. 11 січня у Театрі ляльок (Луцьк) відбувся концерт за участі музикантів з України і Польщі. Виконували колядки та щедрівки у джазовому аранжуванні.

Розпочало вечір польське RAINBOW TRIO ? молодий колектив, що був створений лише більше року тому, проте досить чітко уявляє нішу, яку може зайняти у світовому музичному просторі.

Після короткого антракту на сцену вийшли улюбленці публіки ? колектив, який вже має поціновувачів власної творчості і серед лучан. Один з фанатів джазу та творчости львівського гурту SHOCKOLAD поділився з нами враженнями від почутого й побаченого:

…Для початку хотілося б відзначити те, що останні джазові події Луцька вдаються з великим успіхом, що неодмінно можна помітити з реакції глядачів.

Другим гуртом, який дарував луцькій публіці коляду, був відомий усім львівський SHOCKOLAD. З перших же нот можна було почути неповторний стиль групи, з перших акордів зрозуміло, що на сцені ? професіонали! Сміливо можна сказати, що кожен учасник є свого роду музичним індивідом, без якого колектив не мав би «фішки», а саме під час виконання перших двох композицій прослідковувалася оригінальність звучання клавішниці та барабанщика, які задавали стиль, зливались з вокалом, саксофоном і бас-ритмом в єдиний твір. Також окремо варто відзначити саксофоніста Михайла Балога, який бадьорив публіку ще на фестивалі «Jazz Bez» минулого року і продовжив цю традицію ще й цього вечора. Дивовижним та енергійним несподівано для всіх (як слухачів так і музик) стало закінчення колядки «Бриніла», особливістю якої є драм-соло на основі фортепіанного рифу і повторюваної теми саксофона. Після моментального і різкого закінчення в залі вибухнули тривалі овації, а після представлення музикантів публіка особливо відзначила барабанщика Ігоря Гнидина. Також з львів’янами виконала декілька колядок польською мовою гостя проекту Кароліна Беімцік. SHOCKOLAD подарував слухачам неповторний вечір та різдвяну атмосферу. Гурту успішно вдалось поєднати джаз та народні традиції у те, що називається «Щедрий вечір з добрим джазом».

Здивував слухачів також традиційний для всіх фестів, але ніяк не для джазової коляди джем-сешн. На сцену вийшли всі учасники вечора а також організатори ? Олег Баковський та Кшиштоф Савіцкі, які задали тему блюзу для першої композиції. Під час фінальної промови президента Луцького Джазового Клубу польські музики створили деякий музичний фон, який згодом переріс в відому тему «Chameleon» Хербі Хенкока. Ось так і завершився теплий, приємний і сповнений несподіванок вечір коляди у Луцьку.

 

Текст: Олена Хаджиоглова, Роман Котис

http://jazzclub.lutsk.ua/?p=452

© Shockolad
All rights reserved.