Мови

Ви є тут

У Львові відбувся «Щедрий вечір з добрим джазом»

12 січня у Львівській Філармонії джазували щедрівки. У рамках святкового проекту «Музика Різдва: від бароко до джазу» відбувся концерт етно-джазового гурту «ShockolaD»  "Щедрий вечір з добрим Jazz'ом".


http://dzyga.com/content/view/1230/lang,ua/

 
Гурт вже третій рік поспіль влаштовує різдвяне джазове свято. Авторські  джазові обробки колядок та щедрівок лунають у Польщі під час католицького Різдва та в Україні у час від Святої Вечері до Щедрого Вечору.  Цього року «шоколадам» допомагали друзі: екс-вокалістка гурту Дана  Винницька, польська співачка  Karolina Beimcik  та американка львівського походження Bria Blessing.


efandy:
Програму джазових обробок колядок та щедрівок зі свого однойменного альбому, виданого на минуле Різдво, група представляє вже вдруге. Однак цьогоріч вона була відчутно урізноманітнена.

Зал був сподівано повнісінький - львів'яни навчилися цінувати "своїх" виконавців. На початку група виступила у своєму основному складі - Настя Литвинюк (фортепіано) та Ігор Гнидин (ударні), Андрій Кохан (бас-гітара), Михайло Балог (саксофон) та Іванка Червінська на вокалі. Концерт розпочався піснею "Щедрий вечір". Одразу став відчутний творчий ріст «шоколадів» за останній рік. У звучанні гурту все менше шаблонів жанрового мислення і все більше музики у власне мистецькому розумінні цього слова.

Однак з третьої пісні «ShoskolaD» заступили «Babooszki» - дует попередньої вокалістки групи Дани Винницької та польської співачки Karoliny Beimcik, що вже виступала перед львівською публікою на JazzBez 2011. Дует виконав три колядки, спільні для України і Польщі; Дана співала куплет українською мовою, а Кароліна - його ж польську версію..

"Дружбу народів" продовжила наступна вокалістка, американка українського походження Bria Blessing. І хоч музиканти були все ті ж, вона кардинально змінила звучання вечора, внісши своїм вокалом і акустичною гітарою в нього нотки американського кантрі, нагадавши, що аналог коляди існує і в її народу. Вона виконала три композиції: перша композиція звучала як вступ до кантрі, другим номером був евергрін "Let it snow" (на супровід до якого "Шоколадки" заграли якийсь пронизлививо-екзистенційний тріпхоп), третім - такий же невмирущий Jingle Bells (і я спіймав себе на тому, що вперше чую цю мелодію вживу).

Продовжила знову Іванка Червінська піснями з альбому "Спи, Ісусе", "У Вифлиємі" та новою щедрівкою "Маланка" яку привезла для групи з рідного Печеніжина.

Останньою прозвучала всесвітньовідома колядка "Свята ніч", яку кожна нація вважає за свою народну, а насправді авторства Шуберта. Її виконували всі чотири вокалістки разом - і по черзі, і дуетами, кожна продемонструвавши свій унікальний вокальний стиль (справді - не можна було порівнювати їх по якості, бо в кожної зовсім інший підхід).

Цим концертом «ShoskolaD» одночасно і створив гарну святкову атмосферу, цілком прозору для людей "не в темі", і продемонстрував свою еволюцію за останній рік - чи хто був охочий задоволення емоційного, а чи інтелектуального, а чи просто гарної розривки - цього вечора міг знайти їх собі сповна.

 

© Shockolad
All rights reserved.