Мови

Ви є тут

01/04/2012 "Солоденьке зі Львова. Інтерв`ю з гуртом ShockolaD"

30-31 березня в рамках «Днів Львова» у Дніпропетровську, побалувати нас якісною музикою, завітав гурт «ShockolaD». Порадували також спонтанним концертом в арт-центрі «Квартира», на який завітало багато охочих, не дивлячись на майже повну відсутність реклами.

Після концерту про плани, місії та ідеї нам розповіли учасники гурту.

Чому «Шоколад»?

Раніше ми називалсь «Шоколад», тому що ми починали з ресторану, не як музиканти. Потім пішло-пішло, запрошення,  фестивалі, а назва так і лишилась. Якщо ви зауважите, зараз вона пишеться не як «шоколадка», а як «ShockolaD». Назва означає – шок і «лад» як музичний термін. Люди приходять на щось таке «шоколад», а отримують шок і йдуть. Позитивний шок, мається на увазі!  

Від такої назви чекаєш чогось попсового. Чи не виникало непорозумінь?

Поки не було таких ситуацій, щоб приходили люди і питали «а гдє дєвочкі із горячєго шоколада?». Хоча, коли кажеш, у якій групі співаєш, питають  «а це там де три такі ото дівчинки?».

На вашу думку, чи не вижило себе етно як музичний стиль?

Якщо етно себе виживе, то не буде взагалі українців, української музики. Народні мотиви бо йдуть зсередини, підсвідомо. Якщо воно вимре, то що буде взагалі українська музика? Джаз  також походить з народної музики, афро-американської.  Синтез – одна з течій, яку зараз всі використовують. Коли ми починали це робити, в Україні не було аж стільки таких колективів, ми не думали про тенденції, просто Ігор приніс ідею. Поки що це природно і нам подобається.

Не вважаємо що етно приїлось, це просто стало більш зрілою музикою, яка має свої характерні риси. Є якісь характерні речі по яким пізнають країни. Коли людина чує африканську музику, вона знає, що це таке, так само мають бути речі по яким відрізняють Україну. Народна музика – це те, що вирізняє, її треба берегти.

 

Для когось джаз це такий собі негр у капелюсі, який стоїть співає на вулиці. Дайте своє визначення джазу.

Зараз джазом називають дуже багато музики. Але це пішло від того негра в капелюсі, який стоїть співає на вулиці. Справді. Всі сучасні види музики пішли від джазу та свінгу. Джаз - це свобода. Але це не значить, що можна просто так одразу стати грати, бо існує багато правил. Насправді джаз то велика наука плюс  та свобода, що йде зсередини.

Якщо ти щось шукаєш, якщо ти відкритий – до тебе обов’язково тобі щось приходить. Це як сьогоднішній концерт. Супер було! Ми ж не знали що будемо грати. І так ми весь час. Ми не плануємо, бо ми не знаємо що буде. А що буде як кінець світу настане? Ніхто не знає. От хтось забрав моє віскі, і що я маю робити?)

Ваш рецепт створення музики?

Музика – це не слова. Передати цей стан…це треба тільки доторкнутись.

Зараз немає проблеми в хороших виконавцях. Проблема в ідеях.  Є сенс просто мішати ідеї, що ми і робимо. Беремо етно, те що випливає зсередини, сидить в кожному. Граємо щоб зворушити людей, а тоді вже - відштовхнулись і полетіли.  За буденністю та гонкою за грошима люди забувають  що таке життя. Наша мета – вдихнути в них це життя, нагадати.

Тобто у вас як у музикантів велика місія?

В кожної людини має бути місія.

Що вас надихає?

Слухаємо багато музики різної. Як вчитися грати джаз? Слухайте і повторюйте! Потім з того виникне щось своє. Улюблена музика – періодами, вона постійно змінюється.

Чи співпадають ваші періоди?

Так! І це захоплює!

Завдяки інтернету і фейсбуку можливо в реальному часі ділитися тим, що тобі подобається. Що ми й робимо, бо смаки музичні в нас співпадають.

Вас можна назвати львівськими любимчиками?

Відносно… Та ми всі просто не зі Львова (сміються). Наш статус у Львові – ми прості музиканти. Граємо джаз кожного дня – нас завжди можна знайти.

Головна емоція нового альбому?

Альбом називається «World». Це власне про світ, який нас оточує. Музика, яка йде з нашої свідомості. Всі наші нові ідеї, відкриття – все у новому альбомі. Він величезний і різноманітний, як світ.

 

В нашу бесіду несподівано втручається експресивний хлопець з вигуком «Вы сегодня были прекрасны, черт побери!»

Це хто?

Ми не знаємо 6-)

Спілкувалась Дарина Тітова.

Фото з архіву гурту: http://www.shockolad.com/

 

http://artvertep.com/news/19324_Solodenke+zi+Lvova.+%D0%86nterv%60yu+z+g...

© Shockolad
All rights reserved.